Aktuális

Advent első hétvégéjén igazi karácsonyi hangulat fogadta az érdeklődőket a Zrínyi utcai óvoda udvarán. Az óvoda Szülői Munkaközösségének kezdeményezésére és támogatásával adventi vásárt rendeztünk. Felismertük azt az igényt, hogy intézményünk szűkebb környezetében élők szívesen fogadnának egy újabb, közösségteremtő kezdeményezést.

készült: 2015. február 26.

A Zrínyi utcai Ligeti Cseperedő Óvoda dolgozói és gyermekei nevében köszönetet mondok mindazoknak, akik segítségével hangulatos és tartalmas német nemzetiségi napokat szervezhettünk 2014. március 25-26-27-én óvodánkban.
Célunk a német nemzetiség értékeinek, kultúrájának, nyelvének megismertetése, a hagyományok ápolása. Vendégeink voltak a zeneiskola tanárai, Sax Norbert és Kozek Balázs, akik hangszeres bemutatót tartottak, és lehetőséget adtak, hogy a gyerekek „testközelből” ismerhessék meg a hangszereiket. Többen meg is szólaltathatták a harmonikát és a trombitát, melyek a sváb zene nélkülözhetetlen hangszerei.

készült: 2014. április 26.